AstraZeneca Pharmaceuticals LP Finance and Sales Associate in Budapest, Hungary

Finance and Sales Associate

pozícióba határozatlan idejű munkaszerződéssel munkatársat keresünk budapesti irodánkba

Cégprofil:

Az AstraZeneca Kft. az innovatív gyógyszergyártó AstraZeneca multinacionális cégcsoport leányvállalata, amely Magyarországon gyógyszerpromóciós és klinikai kutatási tevékenységet lát el. Csatlakozz hozzánk, és ismerj meg belülről egy olyan nemzetközi vállalatot, amely élen jár a gyógyszerkutatásban, és az életminőséget gyökeresen megváltoztató gyógyszerekkel látja el világszerte betegek millióit a diabetológia, onkológia és légúti betegségek kezelése során.

A munkakör célja:

A Finance and Sales Associate a vállalat pénzügyi folyamatainak működtetését támogatja. A pénzügyi és számviteli munkafolyamatok területén legalább pénzügyi-számviteli ügyintéző képesítés mélységéig tapasztalattal rendelkező, önálló munkavégzésre, későbbi magasabb szintű feladatok elvégzéséhez fejlődni képes munkatárs, aki a számlák könyvelésre történő előkészítéséért, riportok összeállításáért, értékesítést támogató pénzügyi feladatok elvégzéséért felelős, valamint a pénzügyi projektfeladatokban aktívan részt vesz. Saját felelősségi területén belül javaslatot ad a folyamatok fejlesztésére, megvalósulásukban közreműködik. A munkavállalókkal és vezetőkkel napi szintű kapcsolatot tart.

Feladatkör:

  • A bejövő számlák fogadása, tartalmi és alaki ellenőrzése (ÁFA és számviteli törvény)

  • A számlák könyvelésre történő előkészítése (PO szám ellenőrzés, mellékletek)

  • A lekönyvelt számlák jogszabályoknak megfelelő archiválása, archiváló céggel kapcsolattartás (betárolás és kitárolás)

  • Folyamatos egyeztetés a könyvelési szolgáltatást nyújtó társasággal angol nyelven

  • Segítségnyújtás a magyar beszámoló elkészítéséhez szükséges igazolások, egyeztetések elvégzéséhez

  • Pénzügyi riportok, statisztikák készítése

  • Hatósági ellenőrzésben való aktív részvétel

  • Kapcsolattartás külső partnerekkel

  • Banki kapcsolattartás, kézi utalások rögzítése, adóutalások rögzítése

  • Területi kollégák munkájának támogatása

  • Speciális, területi sales akciókban való közreműködés

  • Szállítók karbantartása SAP-ban, PO-k készítése

  • Aktív részvétel a havi zárásban, illetve az év végi zárási feladatokban

  • Egyéb adminisztratív feladatok

  • Minden olyan feladat, amivel közvetlen vezetője, vagy az Ügyvezető igazgatója megbízza.

  • Minden belső szabály, policy, globális standard és helyi eljárásrend (SOP) és különösen a Code of Condact betartása, és ezeknek megfelelő viselkedés

Elvárások:

  • Végzettség:

  • Felsőfokú gazdasági végzettség

  • Szakmai tapasztalat:

  • Minimum 3-4 év multinacionális cégnél szerzett, bejövő számlák teljes körű kezelésével, pénzügyi belső jelentések készítésével, pénzügyi jellegű projektekben való közreműködésben megszerzett pénzügyi tapasztalat

  • Alapvető jártasság az SZJA, ÁFA és számviteli törvény terén

  • Személyes kompetenciák:

  • Pontos, megbízható munkavégzés

  • Határidők tartása

  • Kiváló kommunikációs és problémamegoldó képesség

  • Csapatban együttműködésre és önálló munkavégzésre képesség

  • Tudatosság, felelősségvállalás

  • Proaktivitás

  • Stressztűrés és terhelhetőség

  • Ügyfélcentrikusság, segítőkészség

  • Gyors reagálás

  • Határozott fellépés, meggyőző képesség

  • Rugalmasság

  • Kifejezett igény a fejlődésre

  • Kezdeményező képesség

  • Nyitott hozzáállás új ismeretek, működési módszerek elsajátítására, alkalmazására, továbbfejlesztésére

  • Képes megadott időtávon belül nyomás alatt is jó teljesítménnyel munkát végezni

  • Nyelvismeret:

  • Angol nyelv tárgyalási szintű ismerete írásban és szóban

  • Számítógépes ismeretek:

  • Magas szintű felhasználói számítógépes ismeretek (Microsoft Office, Outlook)

  • SAP gyakorlat

Amit kínálunk:

  • Piacképes fizetés

  • Bónusz lehetőségek

  • Cafeteria

  • Fejlődési lehetőség

Ha felkeltettük érdeklődésedet, jelentkezz az AstraZeneca globális karrieroldalán a magyar és angol önéletrajzod valamint magyar motivációs leveled feltöltésével.

Kapcsolat:

Kérdés esetén vedd fel velünk a kapcsolatot a hr.hungary@astrazeneca.com email címen.

Fontos információ:

Jelentkezés előtt, kérünk, hogy olvasd el a helyi adatvédelmi tájékoztatónkat a

www.astrazeneca.hu/ Csatlakozna Hozzánk internetes oldalon, és a karrieroldalunkon jelentkezéskor csatold az aláírt scannelt magyar nyelvű adatkezelési nyilatkozatot.